Smučarski klub Portorož

Smučarski klub Portorož deluje že polna štiri desetletja in v svojih vrstah združuje predvsem ljubiteljice in ljubitelje smučanja ter deskanja na snegu iz piranske občine, vendar pa se jim vedno bolj pogosto in v velikem številu pridružujejo tudi smučarke, smučarji, deskarke in deskarji iz Izole, Kopra in tudi iz drugih delov Slovenije.

S svojim delovanjem smo začeli že daljnega leta 1981, v časih, ko smo še stiskali pesti za Bojana, Jureta, Matejo in ostale takratne mojstrice in mojstre alpskega smučanja.
Tako so bili tudi začetki portoroškega kluba v veliki meri zaznamovani s sodelovanjem mlajših članic in članov kluba v tekmovalnem sistemu Smučarske zveze Slovenije, tj. v tekmovanju za Notranjski pokal.

Od devetdesetih let dalje so aktivnosti kluba usmerjene predvsem v omogočanje članicam in članom aktivno izrabo prostega časa na snegu. Osrednji steber aktivnosti predstavlja šola smučanja in deskanja ob sobotnih izletih, ki jih klub skozi vse zimske mesece organizira na bližnjIh furlanskih smučiščih ter na zimovanju v času zimskih počitnic.

Delovanje kluba že vse od njegove ustanovitve temelji na prostovoljnem delu, na uveljavljanju strokovnih usmeritev slovenske šole smučanja in deskanja ter na načelu, da naj bodo naše aktivnosti dosegljive in dostopne čim večjemu številu članic in članov, posebej pa otrokom.